Bugun...- “YAŞLILARIMIZ, MİLLİ ve MANEVİ DEĞERLERİMİZ İÇİN BİR KÖPRÜDÜR”

18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası’nın önemine dair açıklama yapan Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın saygınlıklarının korunması, karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlarının belirlenmesi, çözüm yollarının aranması, kamuoyunun konuya ilgi, duyarlılık ve katılımlarının sağlanması açısından çok önemli olduğunu söyledi.

facebook-paylas
Güncelleme: 23-03-2022 10:12:18 Tarih: 23-03-2022 10:05

-	“YAŞLILARIMIZ, MİLLİ ve MANEVİ DEĞERLERİMİZ İÇİN BİR KÖPRÜDÜR”

18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası’nın önemine dair açıklama yapan Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın saygınlıklarının korunması, karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlarının belirlenmesi, çözüm yollarının aranması, kamuoyunun konuya ilgi, duyarlılık ve katılımlarının sağlanması açısından çok önemli olduğunu söyledi. Hayatın mevsimlere benzediğini belirten Başkan Başaran, “Mevsimlerin; Baharı, yazı,  sonbaharı, kışı vardır. Hayatın her dönemi, ayrı özelliklere ve güzelliklere sahiptir. Kul olarak iyi işler yapmak, ibadet ve taat ile hayata anlam katmak için bu dönemlerin her biri birer fırsattır. İnsanı kemâle ulaştıran, olgun bir insan olmanın huzurunu yaşatan en kıymetli dönem ise yaşlılıktır. Yaşlılık, bedenin yorulduğu ancak ruhun tecrübeyle yoğrulduğu bir bilgelik dönemidir” dedi.

“YAŞLILARIMIZ BİZİM MANEVİ BEREKET KAYNAĞIMIZ.”

Yaşlıların, Allah’ın dualarına icabet ettiği, ihsan ve ikramına mazhar kıldığı kimseler olduğuna dikkat çeken Başkan Ekrem Başaran; “Yaşlılarımız; milli ve manevi değerlerimizi, kültürümüzü yarınlara taşıyan, geçmişimizle geleceğimizi birbirine bağlayan en değerli köprülerimizdir. Onlar, yuvalarımızın dayanağı, bereket kaynağıdır. Ağarmış saçları, bükülmüş belleri toplumumuz için birer rahmet ve mağfiret vesilesidir. Sağlığının ve geçen yıllarının kıymetini bilen bir yaşlı, güzel bir insandır. Çünkü Sevgili Peygamberimiz, “İnsanların en hayırlısı kimdir?” sorusuna cevaben “Ömrü uzun, ameli güzel olandır” diye buyurmuştur” dedi.

“ANNE ve BABALARIMIZIN HAYIR DUASINI ALMALIYIZ.”

Hayatta ilgi, sevgi ve desteğimizi en çok hak edenlerin başında anne babalarımızın geldiğini ifade eden Başkan Başaran, “Peygamberimiz (s.a.v), bir hadisinde “Rabbin rızası, anne babanın rızasına, öfkesi de anne babanın öfkesine bağlıdır” buyurmuştur. Anne babamıza göstereceğimiz şefkat ve merhamet, onların huzurlu bir yuvaya en çok ihtiyaç duyduğu ihtiyarlık çağında ayrı bir önem  taşır. Ömürlerinin bu en hassas döneminde onların yanı başında olmak, ihtiyaçlarını karşılamak, hayır dualarını almak bize Allah’ın rızasını kazandıracak en önemli vesilelerdendir” dedi.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRMELİYİZ.”

Her yaşlıda kendi hayat serüvenimizi görmenin mümkün olduğunun altını çizen Başkan Ekrem Başaran, yaşlılarımızı dinlemenin akıl sahibi olmanın bir gereği olduğunu söyledi.  Başkan Başaran, “Bugünün ihtiyarları dünün gençleri olduğu gibi, bugünün gençleri de yarının ihtiyarları olacaktır. Bir evladın, yaşlı anne babasını kimsesiz ve sahipsiz bırakması ise büyük bir vefasızlıktır. O halde, küçükken bizi hayata hazırlayan yaşlılarımıza biz de bugün ihtimam gösterelim. Hayatlarını kolaylaştırmak ve tecrübelerinden faydalanmak için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirelim.

“YAŞLILARIMIZA SAYGI HAFTASINI KUTLU OLSUN.”

Unutmayalım ki, yaşlılarımıza hürmet, ömrümüze bereket katacaktır. Peygamberimiz (s.a.v)’in şu hadis-i şerifini hatırlarsak, “Bir genç, ihtiyar bir kimseye yaşından dolayı hürmet ederse, Allah da ona yaşlılığında kendisine hürmet edecek birisini hazırlar” buyuruyor.  Toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın ekonomiye, kültürümüze ve yeni nesillere katkılarının bilincinde olarak, tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor, ömürlerinin her gününü, her dakikasını sağlıkla, mutlulukla yaşamalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor ve tüm yaşlılarımızın ellerinden öpüyorum" dedi.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
resmi ilanlar

Web sitemize nasıl ulaştınız?


GÜNLÜK BURÇ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI